Úterý 16. července 2019| Svátek má Luboš| Zítra má svátek Martina | Gratulace - poslat SMS zdarma

Aktuálně

  • 2019-07-16 21:31:00Vrátit Ukrajincům, či Rusům? Nizozemský soud si neví rady s krymským zlatem. Nizozemský odvolací soud v úterý podle agentury AP odložil rozsudek ve sporu o kolekci zlatých předmětů z krymských muzeí, která byla v době obsazení ukrajinského poloostrova Ruskem v roce 2014 na výstavě v Nizozemsku. Prvoinstanční soud rozhodl o vrácení předmětů Ukrajině, Rusko se odvolalo.
  • 2019-07-16 20:50:00Zahrály a zmizely. Slovenská policie hledá 4 členky afghánského orchestru. Čtyři členky afghánského ženského orchestru ZOHRA zmizely po vystoupení na slovenském hudebním festivalu Pohoda. Údajně mohly zamířit do Německa za příbuzným jedné z nich. Policie po nich pátrá, zatím však bezúspěšně. Informoval o tom v úterý slovenský deník Nový čas.
  • 2019-07-16 20:29:00Merkelová skrývá svou slabost. Podruhé absolvovala ceremoniál raději vsedě. Podruhé v krátké době v úterý německá kancléřka Angela Merkelová absolvovala uvítací ceremoniál v Berlíně vsedě. Po jejím boku seděla při hymnách obou zemí předsedkyně moldavské vlády Maia Sanduová. Merkelovou v minulých týdnech při oficiálních příležitostech několikrát postihl nekontrolovatelný třes.
  • 2019-07-16 20:08:00Jak letět na Měsíc a zpět. V aukci budou na prodej letové plány Apolla 11. Při příležitosti padesátiletého výročí první úspěšné výpravy na Měsíc představuje newyorská aukční síň Sotheby’s předměty z osobní kolekce astronauta Buzze Aldrina. Ten se do historie zapsal jako druhý muž, který se prošel po Měsíci. Do aukce míří dokumenty a manuály, které posádka při letu Apollo 11 používala i originální nahrávky zachycující první kroky astronautů na Měsíci.
  • 2019-07-16 20:01:00Dortmund po roce zpeněžil beka Dialla, kupuje ho PSG. Abdou Diallo po jediném roce v Borussii Dortmund přestoupil do týmu francouzského mistra Paris St. Germain. Pařížský fotbalový klub za třiadvacetiletého obránce zaplatil podle médií 32 milionů eur a Diallovi dal smlouvu na pět let.
  • 2019-07-16 20:00:00Pětiletou dívku v kómatu Britové odepsali. Italové se ji pokusí zachránit. Dítěti praskla céva v mozku. Upadlo do kómatu. Podle britských lékařů není u pětileté dívky již šance, že by se ji podařilo zachránit. Zoufalí rodiče jsou ale proti, zvlášť když se jim od odborníků v Itálii dostalo naděje, že by to přece jen šlo. Zahájili proto právní bitvu za její převoz. Na jejich podporu vznikla i internetová petice.
  • 2019-07-16 19:50:00KSČM podrží vládní koalici. ANO na oplátku asi podpoří ústavní ochranu vody. Komunisté a vládní hnutí ANO se při hodnocení toleranční dohody shodly, že spolupráce má smysl a budou spolupracovat i nadále. Oznámili to po společném jednání předseda KSČM Vojtěch Filip a místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek. Oba spolupráci ocenili.
  • 2019-07-16 19:08:00Krkonoše se kvůli horám odpadků neuzavřou. Lidé mají ale pomoci s úklidem. Ministr životního prostředí Richard Brabec v úterý prý zažehnal Krakonošův hněv. Krkonošský národní park kvůli neúnosnému množství odpadků, které po sobě ročně zanechá přes 3,5 milionu návštěvníků, se přece jen neuzavře. Od tohoto víkendu se chystá akce, při které lidé mohou podepsat slib a odpadky pomáhat vysbírat.
  • 2019-07-16 18:57:00Přetrvávající sucho kazí plány vodákům. Rafty nejspíš letos vůbec nevyplují. Letošní sucho trápí vodáky. I po víkendových deštích zůstává část řek nesplavná či na hranici splavnosti. Hladina se totiž zvedla jen o pár centimetrů. Vodáci tak mohou vyrazit jen na kánoích nebo nafukovacích člunech. V jiných lodích by mohli narazit, zasekli by se na vyčnívajících kamenech.
  • 2019-07-16 18:29:00Mistr bez Deliho a Ngadea. Jak může Slavia reagovat na odchod dvou věží?. Slávisté řeší velký problém. Zřejmě věřili, že odejde pouze jeden ze žádané stoperské dvojice Simon Deli, Michael Ngadeu. Proto do středu defenzivy přivedli zatím jen Davida Hovorku, který však africké věže sám nahradit nedokáže. Fotbalový mistr potřebuje „centimetry“. A potřebuje je rychle.