Sobota 15. srpna 2020| Svátek má Hana| Zítra má svátek Jáchym | Gratulace - poslat SMS zdarma

Nové trolejbusy ze Škody Electric pro Opavu

13.2.2020

Nové trolejbusy ze Škody Electric pro Opavu

Pětici nových trolejbusů pro dopravní podnik v Opavě vyrobí ještě do konce letošního roku Škoda Electric. Plzeňská firma dodá do Slezska komfortně vybavené vozy Škoda 32 Tr v karosérii nové generace.

Trolejbusy budou plně klimatizované, což zejména v letních měsících jistě ocení řidiči i cestující. Vozy nabídnou prostorný interiér, moderní informační systém s LED obrazovkami, nebo komplexní kamerový systém monitorující interiér i nejbližší okolí vozu, což přispívá ke zvýšené bezpečnosti provozu,“ vysvětluje přednosti nových vozů obchodní manažer Škody Electric Radek Kapr. Ten připomíná, že náklady ve výši zhruba 57 milionů korun pomohou z větší části uhradit fondy Evropské unie.

Nová vozidla se v systému opavské MHD zařadí po bok moderních trolejbusů, které Škodova slezskému městu dodala v roce 2018. Tehdy flotila dopravního podniku posílila o deset vozidel. „Desítka trolejbusů byla vybavena pomocným bateriovým pohonem, takže dnes v Opavě běžně jezdí i na místech bez instalovaného trolejového vedení. Dopravní podnik tak má široké možnosti využití, není omezen jen klasickou sítí trolejbusových linek,“ sděluje Radek Kapr.

Flotilu trolejbusů opavského dopravního podniku tvoří aktuálně více než 30 trolejbusů v typickém červenobílém provedení, které ročně přepraví na šest milionů cestujících. Nové nízkopodlažní škodovácké trolejbusy tak v Opavě významně pomohou obnovit vozový park těchto ekologických vozidel.

Mezi výrobky Škody Transportation patří především nízkopodlažní tramvaje, elektrické lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, soupravy metra, elektrobusy a trolejbusy, ale i řídící a pohonné systémy pro dopravní systémy. Škoda Transportation má několik dceřiných společností v České republice například společnosti Škoda Electric, Škoda Vagonka nebo Pars nova. Další firmy jsou ale i v Německu, Finsku, Maďarsku a Rusku. Ve svých společnostech v České republice zaměstnává téměř pět tisíc lidí. Jen díky vysokým investicím do výzkumu a vývoje může Škoda Transportation přicházet pravidelně na trh s novými a moderními produkty, které si úspěšně nacházejí své místo na zahraničních trzích. Do výzkumu a vývoje investovala společnost za poslední 3 roky přes 3 miliardy korun.

Škoda Transportation je součástí skupiny PPF. Skupina PPF investuje do řady odvětví od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství. PPF působí v Evropě, Asii a Severní Americe. Skupina vlastní aktiva ve výši více než 47 miliard eur (k 30. 6. 2019).