Sobota 23. listopadu 2024| Svátek má Klement| Zítra má svátek Emílie | Gratulace - poslat SMS zdarma

Práce z domova…aneb podvodníci neznají mezí

10.5.2015

Práce z domova…aneb podvodníci neznají mezí

Věděli jste, že prací z domova si můžete přivydělat až 70 000 korun měsíčně? A nepotřebujete k tomu ani zvláštní schopnosti, postačí vám počítač s internetem a v některých případech ještě mobil. A když se uskromníte, budete potřebovat pouze manuální zručnost. Tomu, kdo používá zdravý rozum, je teď asi jasné, že se jedná o podvod. Pojďte se na to podívat zblízka, budete překvapeni, jaké triky podvodníci využívají!

Jak podvod na domácí práce probíhá?

Aktivity, při kterých jsou zájemci o práci okrádáni, probíhají celkem jednoduše. Na internetu, v komerční inzerci nebo různých regionálních denících si najdete nabídky práce, na které odepíšete. Poté jste vyzváni k odeslání nějakého finančního obnosu, zavolání na předražené telefonní číslo, zaslání zpoplatněné sms či odeslání prázdné obálky se známkou na uvedenou adresu. Přesně takhle začíná podvodná nabídka práce. Když peníze odešlete, neobdržíte práci, ale získáte pouze brožuru, jak si práci hledat, někdy doplněnou o zahraniční zaměstnavatele. A to je za vaše peníze opravdu málo, nemyslíte?

Podvody se objevují především v době krize

Práce z domova se stává velmi diskutovaným fenoménem dnešní doby a zaměstnává tak nejenom Českou obchodní inspekci a Federal Trade Comission, ale také se jí zabývají soudy. Podvodné společnosti využívají především doby krize a tedy velkého počtu nezaměstnaných osob. Tento problém se vyskytuje nejen v České republice, ale také ve světě.

Jak poznáte, že jde o podvodnou nabídku práce?

To je celkem jednoduché, inzeráty neuvádí konkrétní činnost práce, nepožadují vzdělání, tvrdí, že se jedná o velmi jednoduché činnosti, výdělky jsou přehnaně vysoké a z nabídky práce - inzerátu ani není jasné, kdo je vlastně zadavatelem. Zaměstnavatelé obvykle nabízejí práci jako plnění obálek, roznos letáků, výrobu plyšáků, čtení a přeposílání reklam a tak podobně. Práce je hodnocena obvykle od 17 000 korun a výš.

Nenecháme to tak!

Lidé, kteří se nechali nachytat se bouří a situaci chtějí řešit, to však není tak jednoduché, protože v mnoha případech jsou podvodníci dobře krytí a maskovaní. A aby mohla být podána žaloba, je nutné nalézt více „okradených“ lidí a své síly spojit. Na internetu dokonce existuje stránka, která se tímto problémem zabývá. Nejenom, že prověřuje pravost jednotlivých nabídek práce, ale také nabízí výpis osob a firem, jenž tyto nekalé praktiky provádějí. Lidé si tak zde mohou ověřit, jestli je inzerent pravý nebo falešný. Ačkoliv je zde uvedeno firem opravdu mnoho, nikdo z nás nemůže čekat, že zde budou vypsány úplně všechny nečestné společnosti.

Rada na závěr:

K nabídkám práce buďte skeptičtí a nejdříve si prověřte, zda-li firma opravdu existuje. Také si zjistěte její reference a popřípadě nahlédněte do živnostenského rejstříku. Hlavně nikdy neposílejte nikomu peníze, za to, že vám poskytne práci, vždyť vy hledáte práci, tak proč byste měli někomu něco platit.

Autor: redakce